Home

Firma UNIVERZÁLNÍ FILTRY, a.s. Chrášťany byla založena v roce 1991 dvěma akcionáři (ZD SČSP Chýně a Rosedale Products Inc, Ann Arbor USA). Každý z nich vlastní 50% podíl. V roce 1992 převzaly od ZD podíl Strojírny Chrášťany, a.s.

Sídlo firmy bylo situováno do areálu Agras Chrášťany (později Strojírny Chrášťany, a.s.) č. 92 okres Praha-západ.

Předmětem podnikání je inženýrská a poradenská činnost v oblasti čištění plynných a tekutých látek, výroba a prodej univerzálních průmyslových filtrů. Pro vlastní výrobu filtrů bylo převzato know-how amerického vlastníka. Výroba filtrů byla zahájena v roce 1991 v souladu s ČSN.

Za uplynulé období (do konce roku 2004) bylo vyrobeno a realizováno více než 3 500 filtrů různých modifikací.

Filtry jsou z hlediska výkonu vyráběny v 5-ti velikostech a v nejrůznějších sestavách. Materiálové provedení je buď z uhlíkaté oceli s povrchovými úpravami v závislosti od filtrovaného média, nebo z antikorozní oceli.

Pro odstranění závislosti na subdodávkách rozhodujících ND (filtr. sáčků) byla v roce 2000 zavedena vlastní výroba těchto filtr. sáčků pro všechny typy filtrů. Tyto sáčky jsou vyráběny z polyesteru, polypropylenu a polyamidu.

Mezi hlavní odběratele se řadí většina významných průmyslových i potravinářských podniků v ČR. V posledních obdobích se prodej těchto filtrů díky jejich kvalitě a ceně daří realizovat i na zahraničních trzích.